Blogi i kanały RSS

Internet to ogromny i zatłoczony rynek. Bycie usłyszanym ponad zgiełkiem to trudna sprawa. Kiedy już napiszesz wysokiej jakości treści, a Twój blog jest wart obejrzenia, nadszedł czas, aby poszukać ludzi, którzy odwiedzą Twoją witrynę. RSS to skrót od Rich Site Summary lub Really Simple Syndication. Te dwie różne wersje wyewoluowały z kontrowersji, kto faktycznie wynalazł RSS. Ale co to oznacza?

Najlepszym sposobem na wyjaśnienie tego jest przykład. newsy Powiedzmy, że masz bloga i ciekawe rzeczy do powiedzenia w nim. Chciałbyś, aby oglądało go jak najwięcej osób. Agregacja kanałów RSS lub kanałów umożliwia udostępnianie informacji z Twojego bloga w innych witrynach internetowych. Jest to forma syndykacji, w której Twój blog jest udostępniany tym witrynom, które mogą być zainteresowane publikacją Twoich treści. W ten sposób Twój kanał stanie się dostępny dla wielu czytelników.

Wyszukiwanie RSS staje się coraz bardziej popularne w porównaniu z wyszukiwarkami tylko dlatego, że informacje znajdujące się na Twoim blogu są automatycznie dostępne dla wielu witryn. Jest to duży postęp w porównaniu z czystym przeszukiwaniem katalogów.

Obecnie dostępne są kanały RSS 1.0 i RSS 2.0. Oczywiście wybór jest późniejszy ze względu na dodatkowe narzędzia i udogodnienia, które oferuje. Tworzenie kanału RSS jest dość proste. Jeśli masz jakieś podstawowe pojęcie o html, wycięcie i wklejenie odpowiedniego kodu nie powinno stanowić problemu. Dla tych naprawdę surowych, blogowanie za pośrednictwem gotowej witryny blogowej byłoby prostsze. Witryny takie jak blogger.com mają łatwy w użyciu interfejs umożliwiający umieszczanie w blogu danych RSS. W tym nowoczesnym świecie elementarna znajomość html jest zawsze przydatna.

Plik RSS byłby automatycznie tworzony za pomocą narzędzi dostępnych w popularnych serwisach blogowych. Trzeba go teraz dystrybuować, aby inni mogli faktycznie korzystać z treści dostępnych na twoim blogu. W tym celu może być konieczne zbadanie niektórych katalogów RSS i wyszukiwarek. Feedster, RSS Search, Blogdigger i Snarf to tylko niektóre z przykładów wyszukiwarki RSS.